Ładnie, wygodnie i stabilnie – rozwiązanie obuwnicze na lato

Obuwnicze dylematy

Wiele kobiet ma problem z zakupem odpowiednich butów na lato, choć półki sklepów obuwniczych często uginają się od nadmiaru towaru. W złotym wieku dla branży modowej można z łatwością znaleźć wiele produktów, które bywają dostępne również w bardzo atrakcyjnych cenach. Co stanowi zatem zasadniczy kłopot w zakupie odpowiedniej pary letnich butów? Odpowiedź jest prosta – trudno o obuwie, które jednocześnie spełnia trzy podstawowe funkcje: ładny wygląd, wygodne w użyciu i stabilne w chodzeniu.

Typy damskiego obuwia letniego

Kobiety mają szeroki wachlarz możliwości zakupowych w kategorii obuwia letniego, są to między innymi:

– sandały płaskie

sandały na koturnie

– sandały na szpilce

– espadryle

– klapki

– baleriny

– obuwie tekstylne.

Jak w warunkach tak dużego wyboru dokonać właściwej decyzji zakupowej? Należy wybrać typ buta, który e najwyższym stopniu odpowiada naszemu stylowi życia i sprawdzi się najlepiej w różnych warunkach.

Sandały na koturnie

Tak zwane koturny to doskonałe rozwiązanie zarówno dla młodych jak i dojrzałych kobiet. Ich największą zaletą jest łączenie stylowego wyglądu z wygodą i poczuciem stabilności. Można je założyć do krótkiej spódniczki, eleganckiej sukienki, podartych szortów i długich spodni. Chyba nie ma sytuacji, w której nie wypadałoby ich nałożyć. Sandały na koturnie to dobre rozwiązanie dla pań, które, żyjąc intensywnie, muszą nie tylko prezentować się atrakcyjnie, ale też pozostawać aktywnymi, móc szybko się przemieszczać, czy wytrzymać cały dzień w wysokich butach. Można zatem śmiało przyznać, że koturny to bardzo dobra alternatywa dla szpilek i obuwia płaskiego. Ten typ letniego damskiego obuwia jest także doskonałym wyborem dla dziewczyn z nieco szerszą stopą, którym trudno jest dobrać odpowiednie sandałki.

Które koturny wybrać?

Dla wielu kobiet istotnym argumentem jest waga butów. Mniej chętnie sięgamy po pary cięższe. Dodatkowo często czynnikiem decydującym bywa typ zapięcia. Wyróżniamy między innymi:

– klamerkę

– rzep

– sznurki do związania przy kostce

– pasek na gumce.

Kolejny czynnik wpływający na decyzje zakupowe to rodzaj podeszwy. Im mniej chropowata, tym łatwiej o poślizgnięcie się czy nawet upadek. Ważnym argumentem jest oczywiście wysokość koturny, która często bywa wzbogacona o tak zwaną platformę. Pomimo racjonalnych przesłanek, wiele konsumentek decyduje się na daną parę butów, ponieważ po prostu przypadają im one do gustu. Dobieramy buty pod kolor, pod indywidualny styl czy zestaw ubrań, który w danym sezonie w sposób szczególny podbił nasze serce.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *